Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O1] Problem ze sprzęgłem (nie da się wcisnąć pedału)

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • [O1] Problem ze sprzęgłem (nie da się wcisnąć pedału)

    Wiecie co... I mnie się coś ciśnie na usta. Już tutaj nie chodzi o stronność, bo jestem kompletnie bezstronny, nie mam w tym żadnego interesu, zatem...

    Większość z Was pisze tutaj jak to nie dobrze by było, jakby ktoś z wlepką szalał po mieście / jeździł jak wariat. Ja mam tylko jedno "ale"... Naprawdę nie pamiętacie ile razy wracaliśmy ze spotów znacznie przekraczając prędkość i rozsądek?

    Druga sprawa - czemu ktoś nie ma prawa "zorganizować spota"? "To moja piaskownica, Ty już nie się nie bawisz"? Rozumiem ogólne poruszenie, cieszy mnie wspólna obrona kolegi (nie mnie już oceniać czy słusznie, czy nie, nie widziałem sytuacji - nie dyskutuję), ale mam wrażenie, że przesadzacie troszkę i idziecie za daleko... Kto z kim chce może się spotykać ile chce i kiedy chce, a że do organizacji spotkania wykorzystuje ogólnodostępne forum - takie jego prawo ...chociażby miał jednego posta.
    ....:::: Paweł ::::....
    Touran 2.0 TDI & Octavia 1.6 TDI

  • #2
    [O1] Problem ze sprzęgłem (nie da się wcisnąć pedału)

    Witam,
    Wczoraj w nocy podczas jazdy pedał sprzęgła wpadł mi w podłoge, zatrzymałem się podniosłem go ręką i pojawił się problem... pedału nie da się teraz wcisnąć wogóle. Po poluzowaniu śrubki odpowietrznika przy wysprzęgliku pedał można normalnie wcisnąć a z odpowietrznika wylatuje płyn, po dokręceniu odpowietrznika znowu nie można wcisnąć pedału. Poradźcie czy to wysprzęglik, docisk czy może coś jeszcze poważniejszego. Szukałem problemu w płynie i zapowietrzeniu układku (nie wiem czy to może mieć związek ale również wczoraj zauważyłem słabsze działanie hamulców, pedał chodzi bardzo lekko). Jeżeli to jednak sprzęgło to czy możecie polecić jakiś dobry zamiennik ?

    Komentarz


    • #3
      A sprawdzałeś czy nie zacina się lub nie cieknie pompa sprzęgła? Jest nad pedałem w kabinie.

      Komentarz


      • #4
        Tak, pompa jest sprawna, wysprzęglik też, auto już u mechanika który stwierdził że to na 90% docisk.

        Komentarz


        • #5
          I prawdopodobnie tak jest jak mówi mechanik skoro tamte części są ok. A co do sprzęgła to ja Ci polecam zestaw z dociskiem Sachs. Rozsądna cena i dobra jakość. U mnie hula już parę lat bez problemowo

          Komentarz


          • #6
            Cena bardzo wporządku zobacze jeszcze co poleci mechanik i do wymiany dziękuje za pomoc

            Komentarz

            POWRÓT NA GÓRĘ
            Pracuję...
            X